2_image002.jpg

Hallitus

Suomen MS-hoitajat ry hallitus 2017

Puheenjohtaja

Minna Salakari

email: minna.salakari@ms-hoitajat.fi

​puh: 040-730 7877 

Rahastonhoitaja ja sihteeri
Eija Luoto - Turku
email: eija.luoto@ms-hoitajat.fi

Markkinointivastaava
Ulla Kokkonen KYS – neurologian poliklinikka   PL 100,  70029 Kuopio
Puh: 017  173 028
email: ulla.kokkonen@ms-hoitajat.fi

Jäsensihteeri
Outi Jöns
Kuntoutuksen osaamiskeskus/ neurologian poliklinikka

PL 6600 00099 Helsingin kaupunki
email: outi.jons@ms-hoitajat.fi

Verkkovastaava

Jukka Juvankoski

HUS - HYKS Peijaksen sairaala, Neurologian osasto N1, Sairaalakatu 1, Vantaa PL 900,     00029 HUS
email: jukka.juvankoski@ms-hoitajat.fi

Jäsen

​Jan Holmberg

email: jan.holmberg@ms-hoitajat.fi

Jäsen

Aija Kallio

Keski-Suomen keskussairaala/Neur. pkl., Keskussairaalantie 19, 40620 Jyväskylä

​email: aija.kallio@ms-hoitajat.fi

Varajäsenet                                 

Riitta Brotherus
Oulun Yliopistollinen sairaala Neurologian poliklinikka PL 25  90029 OYS
email: riitta.brotherus@ms-hoitajat.fi

Pirkko Asikainen
Mikkelin keskussairaala Porrassalmenkatu 35-37 50100 Mikkeli
email: pirkko.asikainen@ms-hoitajat.fi

 
Kirsi Tavasti
KYS, neurologian poliklinikka
PL 100, 70029
 
Kaija Vuollo
Oulun Yliopistollinen sairaala Neurologian poliklinikka PL 25  90029 OYS
​email: kaija.vuollo@ms-hoitajat.fi
 
Tiina Munkki
​Kuntoutuskeskus Ruissalo, Turku
​email: tiina.munkki@ms-hoitajat.fi
 
 
 
|


 

Suomen MS-hoitajat ry  | www.ms-hoitajat.net